Jakie akcesoria dla psa kupić? Wybieramy gadgety dla psa

Podróż z psem w samochodzie. Jakich akcesoriów potrzebujemy?
18 września 2018
Akcesoria dla psa

Jakie akcesoria dla psów są konieczne od pierwszych dni w domu?

Kupując lub adoptując psa zadajemy sobie pytanie jakie akcesoria dla psa są niezbędne i potrzebne od pierwszych chwil pobytu pupila w domu. Podstawowe akcesoria dla psów, w które warto się zaopatrzyć jeszcze przed przywiezieniem nowego czworonożnego członka rodziny to legowisko i miska na pokarm oraz wodę. Musimy nabyć również pierwszą obróżkę i smycz dla psiaka. Są to rzeczy, które na początku opieki nad zwierzakiem absolutnie wystarczą. Do tego dokupić musimy jedynie odpowiednią karmę.

Miska turystyczna dla psa

Akcesoria spacerowe dla psa

Kiedy nasz pies zacznie wychodzić z nami na pierwsze wspólne spacery, możemy pomyśleć o doborze odpowiednich akcesoriów spacerowych dla psa. Na rynku zoologicznym można znaleźć ogrom obroży, smyczy, szelek itp. Jakie wybrać? Czy warto podążać za nowościami i aktualną “modą”? Zdecydowanie nie. Należy dobrze przemyśleć zakup. Po pierwsze z uwagi na sam fakt wydatku, a po drugie – preferencje naszego psa mogą być zupełnie inne niż psa sąsiada, przyjaciółki czy  brata.

Najlepiej poprosić o poradę sprzedawcę czy doradcę  w sklepie on-line. Otwarci na wszelką pomoc są również behawioryści i szkółki, które chętnie podpowiedzą nam czy u konkretnego czworonoga zastosować szelki, obrożę oraz  jaką dobrać smycz.

Jak dobrać akcesoria dla psa?

Akcesoria powinniśmy dobierać do wielkości psa, pod jego temperament, pod rodzaj aktywności jaką z nim uprawiamy i częstotliwość spacerów. Na sklepowych półkach możemy spotkać również różnorodne gadgety dla psów, począwszy od gryzaków, aportów, poprzez zabawki, aż po akcesoria szkoleniowe.

Gadgety dla psa

Gadgety dla psa to szeroka oferta produktów na naszym rynku. Przykładowe gadgety dla psa to: lampka LED dla psa, osłona obroży czy neonowa obroża dla psa. Sprzedają je zarówno sklepy specjalistyczne, zoologiczne jak i markety wielkopowierzchniowe – jest w czym wybierać. Osobiście polecamy dobrze przemyśleć ten zakup. Często naszą uwagę zwracają kolorowe zabawki w niskiej cenie, ale nie powinniśmy się sugerować wyłącznie korzystną ofertą. W pierwszej kolejności należy sprawdzić z czego jest wykonana konkretna zabawka. Materiały powinny posiadać atesty i nie powinny być toksyczne. Pamiętajmy, że zabawkę czy aport nasz pies trzyma bezpośrednio w pysku. Zastosowane materiały i jakość wykonania mają wpływ również na jej żywotność. Niestety – są zabawki, które psy potrafią rozłożyć na części w pierwsze w kilka godzin.

Dobór gadgetów powinien również być zależny od wielkości i siły czworonoga!

Pytajmy sprzedawców jeżeli czegoś nie wiemy, nie jesteśmy pewni czy też kiedy brakuje wyczerpującej informacji na etykiecie. W dobrych sklepach zoologicznych zasób wiedzy doradców klienta jest naprawdę na wysokim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *