Podróż z psem w samochodzie. Jakich akcesoriów potrzebujemy?

joqu smycze
Akcesoria do biegania z psem. W jakie się zaopatrzyć?
17 września 2018
Akcesoria dla psa
Jakie akcesoria dla psa kupić? Wybieramy gadgety dla psa
24 października 2018

Wielu z nas jeździ samochodem wraz ze swoim psem. Niektórzy podróżują z pupilem w odległe zakątki Polski czy nawet Europy, a niektórzy zabierają czworonoga tylko na krótkie dystanse po mieście, ewentualnie kawałek za miasto.

Coraz częściej psy towarzyszą nam podczas urlopów czy weekendowych wypadów. Większość z nas traktuje je jako pełnoprawnych członków naszej rodziny. Jeżeli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych lub logistycznych, nasz pupil może nam towarzyszyć w niemal każdej podróży. Jednak czy jesteśmy przygotowani na przewożenie psa w samochodzie?

Pas do przypięcia psa w samochodzieCzego tak naprawdę najbardziej potrzebujemy?
Wszystko zależy od:
– wielkości psa
– jego samopoczucia podczas jazdy
– długości podróży
– miejsca, do którego się wybieramy (niektóre kraje wymagają transporterów, ale to nie jedyne warunki, konieczne do przestrzegania).

Pamiętajmy jednak, że niezależnie od rasy psa, czy długości podróży – wspólna jazda z pupilem musi być bezpieczna dla wszystkich uczestników wyprawy. Chcąc przewozić czworonoga w samochodzie, musimy sięgnąć po podstawowe akcesoria dedykowane podróżom z psem. Podstawowe akcesoria samochodowe to między innymi: transportery, pasy samochodowe dla psa, szelki dla psa oraz maty samochodowe dla psów.

Pasy do przypięcia psów powinny być dostosowane do wagi i wielkości zwierzęcia. Przy wyborze odpowiedniego, zwróćmy uwagę na to czy pas do przypięcia psa jest wykonany z solidnej, mocnej taśmy. Bardzo istotnym elementem jest również zastosowany karabińczyk. Im większy pies, tym bardziej musi on być odporny na wygięcia, pęknięcia czy rozerwania, które mogą nastąpić podczas gwałtownego hamowania. Warto poświęcić chwilkę, zaczerpnąć informacji i wybrać dobry, wytrzymały produkt.

W naszej ofercie, poza szeregiem innych artykułów, znajdziesz też pas samochodowy dla psa. Szyjemy je z mocnej taśmy poliamidowej. Atutem produktu jest jego regulacja, dzięki czemu możesz łatwo dostosować go do wielkości Twojego pupila. Karabińczyki, które stosujemy są również bardzo mocne.

Akcesoria dla psa w podróży to także szelki, do których podpinamy pas. Najlepsza opcja to taka, kiedy szelki mają formę uprzęży. Wówczas ciężar psa rozkłada się zupełnie inaczej, niż przy standardowych szelkach taśmowych.

Jeżeli zależy nam na czystości w samochodzie, niezbędna jest mata samochodowa dla psa. To idealne rozwiązanie. W zależności od rodzaju maty, może pokrywać całe tylne siedzenie lub tylko jego połowę Zwierzak leży na niej podczas podróży, a po jej zakończeniu matę można łatwo wytrzepać lub przemyć mokrą szmatką.

Aby mata spełniała nasze oczekiwania, przy zakupie należy zwrócić uwagę na to, czy materiał, z którego jest wykonana, jest wodoodporny i brudoodporny. To zdecydowanie ułatwi nam utrzymanie czystości w samochodzie. Sprawdź maty linii Your Pet, które oferujemy w naszym sklepie. W ich przypadku zastosowaliśmy dodatkowe ułatwienie – worek wielokrotnego użytku na matę. Po zakończonej podróży można schować do niego złożoną matę. Dzięki temu w samochodzie będzie panował ład i porządek.

Wymieniliśmy wszystkie najważniejsze akcesoria niezbędne do podróżowania z psem. Pozostaje nam życzyć Wam wielu wspaniałych i przede wszystkim bezpiecznych podróży z pupilem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *